NIST обрав алгоритми «малоресурсної криптографії» для захисту невеликих пристроїв

Експерти з безпеки Національного інституту стандартів і технологій (NIST) оголосили переможця у своїй програмі пошуку криптографічних алгоритмів для невеликих пристроїв з обмеженими обчислювальними ресурсами. Переможцем стало сімейство криптографічних алгоритмів під назвою Ascon, яке пізніше в 2023 році буде опубліковане NIST як стандарт «малоресурсної криптографії» (lightweight cryptography).

Обрані алгоритми розроблені для криптографічного захисту інформації, створеної та переданої Інтернетом речей (IoT), включаючи безліч крихітних датчиків і сенсорів. Вони також розроблені для інших технологій, таких як імплантовані медичні пристрої, детектори навантаження всередині доріг і мостів, брелоки для доступу в транспортні засоби тощо.

Специфікація Ascon включає декілька варіантів, і остаточний стандарт може включати не всі з них. Команда NIST планує співпрацювати з авторами Ascon і спільнотою криптографів, щоб завершити деталі стандартизації. Додаткову інформацію щодо всіх фіналістів можна знайти на веб-сайті проекту NIST.

Джерело: сайт NIST