Запрошуємо в магістратуру НН ФТІ небайдужих до творчого процесу, прикладної фізики, математичного моделювання фізичних процесів, прикладної математики і безпеки даних, динамічного програмування, інтелектуального аналізу і розпізнавання образів, аналітичних методів кібербезпеки та криптографічного захисту інформації. Гарантуємо успішний старт для кар’єрного росту.

Початок співпраці в царині освіти — Візит керівництва компанії Samsung Electronics 13.02.2018 р.

Підписано меморандум про дуальну освіту між Фізтехом і компанією Samsung Electronics! 21.11.2018 р.

Dual1

 

Поєднання теоретичного навчання у ВНЗ з професійним в установі роботодавця

Пілотний проекту дуальної системи навчання між Samsung Electronics та КПІ ім. Ігоря Сікорського на базі Фізико-технічного інституту

Спеціальності:

 • 105 Прикладна фізика та наноматеріали
 • 113 Прикладна математика
 • 125 Кібербезпека

Особливості організації навчального процесу

 • для зарахування в магістратуру вступник повинен подати документи до магістратури ФТІ і пройти вступні випробування за загальними правилами прийому до магістратури,
 • для зарахування на навчання за дуальною формою вступники, випускники бакалаврату, подають відповідну заяву в приймальну комісію НН ФТІ, проходять тестування в Samsung Electronics,
 • після зарахування вступник на дуальну форму навчання підписує договір з роботодавцем, згідно з яким він зобов’язується виконати навчальний план ВНЗ за дуальною формою, а також пройти стажування в творчих колективах роботодавця,
 • тематика, програма і графік стажування узгоджується з тематикою і програмою науково-дослідної роботи за темою, наукової практики та виконання магістерської дисертації в ВНЗ, графіком навчального процесу ВНЗ,
 • під час проходження стажування студент отримує заробітну плату згідно штатного розкладу Samsung Electronics, стипендію в ВНЗ студент отримує за правилами ВНЗ на основі рейтингу навчання за семестр.
Dual2

 

Співпраця з компанією Samsung Electronics

НН ФТІ КПІ ім. Ігоря Сікорського співпрацює з компанією Samsung Electronics Co. Ltd. вже упродовж 13 років. За ці роки коштом компанії в університеті створено дві спільні з компанією лабораторії, обладнано навчальний смарт-клас для студентів Фізико-технічного інституту. Стажування в Samsung R&D Institute Ukraine пройшли більше 150 студентів. Понад те, нині в SRK в Україні працюють 230 випускників КПІ ім. Ігоря Сікорського (це становить 40% від загального числа співробітників), випускників кафедр НН ФТІ близько половини. У компанії проводяться навчальні практики, студенти виконують реальні наукові проекти, постійно контактують зі співробітниками тощо.

Обладнання навчального смарт-класу для студентів Науково-навчального фізико-технічного інституту

12 вересня 2014 року в аудиторії 305-2 Фізико-технічного iнституту відбулось урочисте відкриття “Samsung Smart Class”, який компанія “Samsung Electronics Україна” обладнала в НТУУ “КПІ” в межах загальнонаціональної освітньої програми “Samsung Developers Academy” за підтримки Центру науково-дослідних розробок (R&D) компанії “Samsung Electronics”. До складу класу входить низка інноваційних продуктів “Samsung”, у тому числі інтерактивна дошка, планшети та інше.

Dual3

В церемонії відкриття приймали участь директор Центру науково-дослідницьких розробок компанії Андрій Фісуненко, проректор НТУУ “КПІ”, директор Фізико-технічного інституту професор Олексій Новіков, викладачі та студенти Фізико-технічного інституту.

З 25 вересня по четвергах на 3 і 4 парах в новому класі почались факультативні заняття, які проводили співробітники компанії.

Партнерські наукові стосунки

Розвивались наукові партнерські стосунки, виконання наукових договорів викладачами ФТІ із залученням студентів і аспірантів.

13 лютого 2018 року Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” відвідала делегація представників керівництва компанії Samsung Electronics. Метою візиту було ознайомлення з науково-освітньою та інноваційною структурою університету, а також обговорення з керівництвом університету можливостей і шляхів співробітництва. До складу делегації входили представники дослідницького (Samsung Research) підрозділу Компанії — старший віце-президент, голова підрозділу R&D стратегії Синбьом Чой; старший віце-президент, лідер напряму захисту інформації професор Гейлджун Данієл Ан; керівники R&D підрозділів – віце президенти Х’юнсу Кім, Бекджун Лім, Йонмін Лі, Джинвук Лі; директор підрозділу відкритих іновацій Хочол Шин. Також у візиті до КПІ ім. Ігоря Сікорського брали участь очільники Українського центру досліджень та розробок компанії (Samsung R&D Institute Ukraine) — його генеральний директор, віце-президент Сангвук Квон; R&D директор, лідер напрямків R&D стратегії та штучного інтлекту Андрій Фісуненко; головний інженер, лідер напрямку захисту інформації Олексій Мохонько; головний інженер, лідер підрозділу іновацій Євген Якішин та старший інженер Сехун Шим.

Dual4

 

Від КПІ ім. Ігоря Сікорського у перемовинах з представниками Samsung Electronics взяли участь проректор О.М.Новіков, Генеральний директор наукового парку “Київська політехніка” В.М. Гнат, представники Фізико-технічного інституту. Під час обговорення питань науково-освітньої співпраці було досягнуто домовленостей про подальші кроки щодо її розвитку в напрямах кібернетичної безпеки, криптографічного захисту інформації та низки інших.

Пілотний проект дуальної освіти

Dual5

 

Новим етапом цієї співпраці стало запровадження в 2018 році в КПІ у партнерстві з Дослідницьким інститутом Samsung в Україні системи дуальної освіти. Одним із піонерів у цій справі став Фізико-технічний інститут, в якому з 1995 року напрацьовано досвід системи навчання, аналогічної дуальній, — так званої “фізтехівської”. Ця система передбачає тісну співпрацю ФТІ з дослідницькими установами Національної академії наук України освіти. Тож започаткування спільно з SRK системи дуальної освіти за відповідними профілями в ФТІ стало цілком логічним. Пілотний проект почав працювати 2018 року за спеціальностями “Кібербезпека” та “Прикладна математика”. З 2019 до них приєдналась спеціальність “Прикладна фізика”.

З метою унормування деяких організаційних питань подальшої співпраці та визначення прав, обов’язків і відповідальності сторін було підписано меморандуми, що ними обмінялися сторони під час зустрічі, яка відбулась 21 листопада 2018 року. КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідала делегація компанії Samsung R&D Institute Ukraine. До її складу входили Віце-президент Samsung Electronics, генеральний директор Дослідницького інституту Samsung в Україні (Samsung R&D Institute Ukraine, або, скорочено, SRK) Сангук Квон, заступник гендиректора SRK Джонин Вон, R&D-директор SRK Андрій Фісуненко, заступник гендиректора SRK Сехун Шим. З гостями зустрілися перший проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Юрій Якименко, проректор з міжнародного співробітництва, член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, проректор з перспективного розвитку Олексій Новіков. Після демонстрації презентацій університету та компанії їхні представники обговорили питання подальшого впровадження в університеті програм дуальної освіти і залучення студентів до такої форми здобуття нових знань. Підписано Меморандум про дуальну освіту.

Другий етап проєкту

Пілотний проєкт триває, до нього активно залучаються студенти Фізтеху. Студенти мають змогу проходити стажування на 3 курсі, навчатись за магістерськими програмами дуальної освіти за спеціальностями Фізико-технічного інституту 125 Кібербезпека, 113 Прикладна математика, 105 Прикладна фізика, слухати лекції фахівців Компанії.

Dual6

09 червня 2021 року відбулась чергова онлайн зустріч здобувачів ФТІ з представниками дослідницького центру Samsung Research Ukraine (SRK). На зустрічі вони змогли детальніше дізнатися про напрямки розробок та досліджень, які проводяться в SRK — штучний інтелект та його застосування в кібербезпеці, доповненій реальності та робототехніці, можливості співпраці з компанією у таких напрямках:

 • інтернатура для студентів 3-6 курсів;
 • дуальна освіта для магістрів;
 • можливість написання бакалаврської, магістерської кваліфікаційної роботи, дисертації здобувача на рівні PHd під керівництвом наставника компанії;
 • проходження переддипломної практики.

Прикладні фізики отримали інформацію про можливість долучитися до компанії, яка входить в TOP-5 World Best Global Brands, отримати практичні знання з дослідницької інженерії, стати учасником розробок, які імплементуються у пристрої Samsung.

Підписано Договір про співпрацю щодо організації дуальної форми здобуття вищої освіти на рівні магістра.

Тривають зустрічі представників компанії із керівниками НН ФТІ.

Наразі триває підготовка другого етапу проєкту, обговорення перспективи впровадження дуальної освіти для здобувачів на рівні PhD (аспірантів).